Systém mobilních akustických stěn

Mobilní akustické stěny dodávané naší společností spojují elegantní a funkční rozdělení místností. Díky vysoké variabilitě a prestižnímu charakteru mobilních stěn se Vaše vstupní investice mnohonásobně vrátí. Pomocí mobilních akustických stěn vytvoříte více místností a následně v několika okamžicích budete mít k dispozici opět velký prostor. Mobilní akustické stěny se skládají ze samostatných modulů o šířce od 80 do 130 cm a výšce odpovídající podmínkám místnosti. Jednotlivé moduly se pohybují ve vodící kolejnici ukotvené ve stropu místnosti. Systém pojezdů je vyvinut tak, aby s jedním panelem jednoduše manipulovala jedna osoba. Není vyžadován žádný zásah do podlahy. Po umístění každého jednotlivého segmentu na místo určení se tento prvek mechanicky nebo automaticky rozepře mezi podlahu a vodící kolejnici. Poslední svislý panel je rozepřen pomocí teleskopického modulu. Standardně je povrchová úprava tvořena DTD deskami o síle 18mm. Dle Vašeho požadavku je však možno použít jiný povrch (např. zrcadlo, tabule s povrchem vhodným pro popis). Povrchové panely lze vyměnit v průběhu používaní bez nutnosti demontáže modulu z vodící kolejnice. Další výhodou našeho systému je možnost usazení integrovaných dveří do standardního modulu. Je možno použít jednokřídlové nebo dvoukřídlové dveře.

Naše nabídka obsahuje 5 modelových řad mobilních akustických stěn:

  • PREMIUM 42
  • PREMIUM 47
  • PREMIUM 50
  • PREMIUM 54
  • PREMIUM 30​

 

Modelové řady PREMIUM 42 až PREMIUM 54 jsou vizuálně identické, liší se pouze zvukovou izolací. Skládají se z ocelovo hliníkového rámu, který je vyplněný akustickou vlnou. Zvuková izolace je rovněž zajištěna těsněním, které je umístěno na spojích modulů a čtyřnásobným horním a spodním horizontálním těsněním. Povrchová úprava je tvořena DTD deskami o síle 18 mm.

Mobilní akustická stěna1) Nosný ocelovo hliníkový rám

2) Hliníkový profil  navzájem spojující moduly magnetickým dorazem

3) Mechanizmus rozpírání

4) Horní a spodní horizontální těsnění

5) Akustická vlna

6) Povrchová úprava o síle 18 mm

 

Stavební technické osvědčeníModelová řada PREMIUM 42 je vhodná pro rozdělení místnosti s nízkými nároky na zvukovou izolaci, jako jsou například kanceláře nebo menší restaurace s malým počtem osob. Modelové řady PREMIUM 47, PREMIUM 50 a PREMIUM 54  jsou vhodné pro místnosti s vysokými nároky na zvukovou izolaci, jako např. rozdělení učeben, rozdělení konferenčních sálů a mnoho dalších prostor.

Modelová řada PREMIUM 30 je primárně určena zákazníkům, kteří preferují prosvětlený a vzdušný prostor. Mobilní akustická stěna PREMIUM 30 se vyznačuje kombinací hliníkového rámu a skleněné výplně. I tato stěna nabízí zvukovou izolaci na úrovni 30 dB. Tuto modelovou řadu doporučujeme do firemních zasedacích místností.

Všechny modelové řady byly podrobeny akustickým zkouškám v akreditované laboratoři. Zvukové izolace se pohybuje od 30 dB po 54 dB v závislosti na modelové řadě. Naše mobilní stěny byly dále testovány na bezpečnost užívání, bezchybnou funkci a reakci na oheň. Všechny testy měly pozitivní výsledek v horní hranici normy u daného produktu.

Modelové řady PREMIUM 42 až PREMIUM 54 jsou k dispozici i v poloautomatické variantě. Obsluha jednotlivých modulů se provádí ručně, v momentě kontaktu modulů se spustí elektrický motor, který má za následek rozepření spodního a horního horizontálního těsnění. Těsnění plní dvě funkce a to: stabilizaci modulů a zvukovou izolaci.

Základní typy zavěšení vodící kolejnice

 

U mobilních akustických stěn PREMIUM rozlišujeme čtyři základní typy parkování a to:

Typ parkování: Typ zavěšení:
Parkování boční - NPN Dvoubodové zavěšení
Parkování boční – P1D (mimo vodící kolejnici) Dvoubodové zavěšení
Parkování v ose - J Jednobodová zavěšení
Parkování lineární - L Dvoubodové zavěšení

 

 

Další typy parkování naleznete v našem katalogu v záložce „Ke stažení“.

Přejít do fotogalerie mobilní akustické stěny

       

 


Systém mobilních akustických stěn - Katalog: 

 Systém mobilních akustických stěn PREMIUM


Poptávkový formulář nacenění mobilních akustických stěn:

 Poptávkový formulář na mobilní akustické stěny